Oprogramowanie dedykowane dla torów gokartowych

BielSoft - RaceTime

SYSTEM POMIARU CZASU dla KARTINGU - BielSoft - RaceTime jest sercem całego systemu, bez względu na jego ostateczną konfigurację i sposób wykorzystania. Może pracować samodzielnie lub też w połączeniu z pozostałymi modułami programowymi.
W największym skrócie - umożliwia pomiar czasów przejazdu, bieżące opracowanie wyników oraz ich wizualizację na urządzeniach zewnętrznych oraz wydruk na drukarce.

Program jest przyjazny dla użytkownika, prosty w obsłudze i nie stwarza niepotrzebnych ograniczeń. Wprowadzanie danych związanych z przejazdem (np lista kierowców, rodzaj przejazdu, itp.), może odbywać się zarówno przed przejazdem, w czasie trwania przejazdu, a nawet po jego zakończeniu. Nie ma też żadnego przymusu wprowadzania danych. System zawsze jest gotowy zmierzyć czas okrążenia.

Używając oprogramowania BielSoft RaceTime mogą Państwo zapomnieć o sytuacjach, gdy wyniki są poddawane w wątpliwość lub trzeba powtarzać przejazd z powodu ich braku.

Program RaceTime współpracuje z każdym liczącym się na rynku sprzętem pomiarowym (pętla pomiarowa+dekoder+transpondery):

Tag Heuer
to marka, której nie trzeba przedstawiać. Sprzęt TagHeuer stosuje się m.in F1, wyścigach typu NASCAR, zawodach Le Mans, czyli najszybszych i najbardziej wymagających sportach motorowych na świecie, gdzie dokładny pomiar ma olbrzymie znaczenie i decydujący wpływ na wynik.

AMB / MyLaps
wykorzystywany do pomiaru czasu na całym świecie, również w sportach motorowych,
m.in. Indianapolis Motor Speedway, FIA WTCC, Indy Racing League, MotoGP, CIK-FIA Karting World Championship.

MWS-KLT
Tańsza alternatywa, znajdująca zastosowanie głównie w motosporcie amatorskim, w tym na ogólnodostępnych torach kartingowych.


 

Wyniki przejazdu są wyświetlane na torze na żywo (LiveTiming), czyli dokładnie w chwili przejazdu przez linię pomiaru czasu. Prezentacja wyników w zależności od rodzaju aktualnego przejazdu - odbywa się w kolejności:

  • wg najlepszego czasu
  • wg pozycji w wyścigu

W zależności od wyposażenia toru, wyniki przezentowane są:

  • na specjalizowanej tablicy wyników (np. tablice LED firmy KLOFT)
  • na ekranie TV lub zestawach ekranów TV


Wyświetlanie może odbywać się równocześnie na wielu urządzeniach, w tym także na urządzeniach różnego rodzaju.

W przypadku zastosowania ekranów TV, sposób wyświetlania i rodzaj prezentowanych danych jest zawsze dostosowany do parametrów technicznych TV, tak aby wyniki były wyraźnie widoczne dla kierowcy jadącego gokartem.

PARTNERZY

Oprogramowanie dedykowane dla torów gokartowych